SZKOŁA PODSTAWOWAZdjęcia i materiały na tej witrynie są objęte prawem autorskim.

Kopiowanie i wykorzystanie zdjęć bez zgody szkoły jest zabronione                                            

Europejski program eTwinning w naszej szkole.

 

W czerwcu bieżącego roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mykanowie dołączył   do międzynarodowej społeczności szkół w Europie, czyli sieci eTwinning. Na początek   w związku z realizacją europejskiego projektu programu Erasmus+ Eating for Life: Healthy Eating Education at School postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania i zarejestrować projekt na portalu eTwinning. Dzięki temu rezultaty naszej pracy dostępne będą dla znacznie większego grona odbiorców. Obecnie planujemy rozpocząć realizację własnego projektu za pośrednictwem sieci eTwinning. (więcej)

 


W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I- V uczestniczą  w „Programie dla szkół”,  który zastępuje dotychczasowe programy „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach.

Produkty w pierwszym półroczu dostarczane będą w następujących 10 tygodniach: 40,41,42,43,45,46,47,48,49,50.

 


III miejsce Igrzyska Młozieży Szkolnej w biegach sztafetowych chłopców

półfinał wojewódzki

 

 


Wizyta w Częstochowskim Multicentrum Edukacyjnym Zodiak

 

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

13  października w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. To także dzień szczególny dla pierwszoklasistów, którzy pasowani byli przez p. Dyrektor na prawomocnych uczniów. Część artystyczną przygotowały klasy pierwsze i czwarte szkoły podstawowej.Przedstawili oni w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły, które pokazywały, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. Miało to pokazać nauczycielom i pracownikom szkoły, że uczniowie doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie.
 Miła uroczystość, życzenia, piosenki, wiersze były niewątpliwie dla wszystkich zebranych ciekawym przeżyciem. (fotorelacja)

 


Ogłoszenie

W środę 18 października 2107r. w godz 16.30-17.30

odbędą się konsultacje indywidualne dla rodziców.

 


Szanowni Rodzice

 

Nasza szkoła wzbogacila się o kilka laptopów. Nareszcie mozemy w pełnym zakresie korzystać z zasobów internetu i na bieżąco uzupełniać
e-dzienniki LIBRUS SYNERGIA.

Zachęcamy do korzystnia z e-dziennika. Znajdziecie w nim Państwo:

- oceny z poszczególnych przedmiotów

- frekwencję

- uwagi oraz informacje od nauczycieli

- szeroką ofertę lektur szkolnych on-line

 

logowanie do e-dziennika  http://synergia.librus.pl;

 


 

Wielka polonijna rodzina

 

   Uczniowie i nauczyciele Zespołu   Szkolno –Przedszkolnego  w Mykanowie od 24.09 2017 r. biorą udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Rodzina polonijna”.  Pomysłodawcą przystąpienia do projektu była Pani Dyrektor Lidia  Kiedrzynek.  Jego celem   jest współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce. (więcej)

 Zaprogramuj przyszłość

 

Wkrótce nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej poszerzą swoje kompetencje w zakresie nauczania programowania,  gdyż nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie MEN i Ministerstwa Cyfryzacji "Zaprogramuj przyszłość". Dzięki realizacji powyższego programu uczniowie klas I-III będą mogli poznać język programowania co z kolei pozwoli im lepiej zrozumieć i stać się aktywnym użytkownikiem współczesnego cyfrowego świata. To podejście do programowania jest również  ściśle związane z innymi dziedzinami wiedzy co daje szansę na wielostronny rozwój. Zajęcia dla dzieci rozpoczną się w 2018 roku.

 


Posadź swoje drzewko

Dzięki udziałowi naszej placówki  w akcji "Posadź swoje drzewko- edycja wiosna 2016" współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach mogliśmy zagospodarować zielenią przestrzeń wokół budynku szkoły i nowej hali sportowej. Posadziliśmy w sumie 66 drzewek i krzewów. Dzięki nasadzeniom poprawiliśmy zarówno estetykę otoczenia jak i zagospodarowaliśmy nieużytek. Zyskaliśmy również miejsce odpoczynku dla dzieci a wspólna praca pozwoliła zwiększyć świadomość ekologiczną całej społeczności szkolnej.

 


 

 

Wycieczka edukacyjna do Chorzowa

 

Dnia 26 września klasa VI, wspólnie z rówieśnikami z SP w Borownie, pod opieką pań Urszuli Kozioł i Malwiny Pruciak udała się na wycieczkę edukacyjną do Chorzowa. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych lekcjach astronomicznych w Planetarium Śląskim. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ruchu Ziemi, a ponadto nauczyli się rozpoznawać słynne gwiazdozbiory. Następnie wzięli udział w prelekcji dotyczącej klimatu i pogody w stacji klimatologicznej położonej w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Ostatnim, a dla wielu najciekawszym, punktem wycieczki były odwiedziny  w chorzowskim zoo. Pogoda dopisała, więc udało się przyjrzeć z bliska wielu gatunkom dzikich zwierząt. Wieczorem, nieco zmęczeni, ale za to zadowoleni i bogaci w nową wiedzę wróciliśmy do swoich domów.

 


"Wojownicy - kupcy- podróżnicy"

Wikingowie

W środę 27.09 w naszej szkole odbył się spektakl edukacyjny dla klas IV-VII.

Była to prawdziwa podróż do zamierzchłych czasów. W trakcie zajęć zostały przybliżone najważniejsze wydarzenia z okresu wikińskiej ekspansji, zapoznano uczniów z kulturą i obyczajami Wikingów, zaprezentowano zbroje, kolczugi, hełmy tarcze i topory. Scenki historyczne z udziałem uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem. (fotogaleria)

 


Ogłoszenie

Zajęcia obowiązkowe z doradztwa zawodowego dla klasy  VII odbywać się będą przez 10 tygodni

we wtorki od 3.10.2017r. do 5.12.2017r. na 8 godzinie lekcyjnej (14.20-15.05)

 


Pamiętny Wrzesień

20 września 2017r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający wydarzenia z września 1939 roku.(fotorelacja) 

 


Mamy pierwszy sukces sportowy

I miejsce Powiatowe Biegi Przełajowe


W imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej składam serdeczne podziękowania następującej Radzie Rodziców

p Justynie Brewczyńskiej

p.  Magdalenie Ziarkowskiej

p. Katarzynie Wierus

p. Ilonie Zych

za wkład pracy na rzecz rozwoju naszej placówki.

Jednocześnie życzę wszelkiej pomyślności.

 

Lidia Kiedrzynek

Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Mykanowie


Nowy skład Rady Rodziców na rok szk. 2017/2018

 

p. Marcin Wyrzykowski - przewodniczący

p. Aldona Urbańska- z-ca przewod.

p. Olga Dudek - skarbnik


 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 


Dowozy i odwozy uczniów w roku szk.2017/2018

w zakładce Dla uczniów  (zmiana)

Regulamin dowozów i odwozów do pobrania

 

 

str: 1 2 3 4 5 6 7 Następna »
 
szkoła podstawowa  mykanów  szkoła  przedszkole  gimnazjum