SZKOŁA PODSTAWOWA

 Zostań Świętym Mikołajem

Nasza szkoła uczestniczy w zbiórce darów dla dzieci z Hospicjum. Na plakacie znajduje się informacja jakie artykuły można zakupić i podarować dla Hospicjum. Zachęcamy do udziału w akcji i liczymy na wielkie serca naszych uczniów. 

 


 Nasze dziewczyny górą!

 
 

Informacja o reformie edukacji

 

Na stronie intenetowej MEN:  reformaedukacji.men.gov.pl znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji. Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura infornacyjna.

 

 


Szlachetna paczka

 

Do 9 grudnia kompletujemy rzeczy do paczki świątecznej dla naszej Rodziny. Akcja skierowana jest w tym roku szkolnym do uczniów z klas I-VI naszej szkoły. Mamy tylko 3 tygodnie do zebrania potrzebnych Rodzinie rzeczy. Zapraszamy wszystkich do współpracy i liczymy na duże zaangażowanie. 

 


 

Dzień Śniadanie Daje Moc w naszej szkole

8 listopada uczniowie klas I-III przystąpili do finału programu Śniadanie Daje Moc, którego celem jest propagowanie roli śniadania jako najważniejszego posiłku oraz przyzwyczajenie do zdrowego odżywania się. Uczniowie przygotowywali kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, przekąski z warzyw, owoców i suszonych nasion oraz owocowo - warzywne soki.

Po nakryciu stołu wspólnie zasiedliśmy do Wielkiego Śniadania, które bardzo apetycznie wyglądało i wyśmienicie smakowało. Zapachy długo jeszcze roznosiły się po szkole.

Podsumowaniem akcji było stwierdzenie przez dzieci, iż chcieliby zjadać takie śniadanie codziennie. Niezbędna w tym dniu okazała się pomoc naszych Rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

 

 


Prawa dziecka

W dniu 20 listopada 2016r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dlatego w naszej szkole we wtorek - 22 listopada 2016r., odbyły się zajęcia dla klas I-III poświęcone tematyce praw dziecka, które prowadziła nauczycielka Magdalena Wronkowska. Uczniowie klasy III a i klasy III b prezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom informacje, które samodzielnie przygotowali nt. praw dziecka. Uczniowie klasy II wykonali plakaty związane z tematyką praw dziecka, a najmłodsi uczniowie z klasy I  kolorowali tematyczne ilustracje. Wszystkie klasy brały czynny udział w zajęciach pod kierunkiem swoich wychowawców. Tematykę praw dziecka doskonale przybliżył uczniom film zrealizowany przez Fundację Przystanek Twórczość - Dzieciaki Korczaka „Prawa dziecka”, którego autorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 w Warszawie https://www.youtube.com/watch?v=p5i0mEpYZq0; Na zakończenie zajęć do refleksji nakłoniła wszystkich „Piosenka o prawach dziecka” w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych  https://www.youtube.com/watch?v=SJgGFpxh6kY;

 

Podsumowaniem zajęć jest konkurs plastyczny pod hasłem: „Prawa dziecka znam”, skierowany do uczniów klas I-III. Prace na konkurs należy złożyć u swojego wychowawcy do piątku (do 25 listopada). Technika pracy dowolna (rysunek, farby, wycinanka...). Format pracy - A4. Praca ma ilustrować jedno z wybranych praw dziecka. Zapraszamy do udziału w konkursie, czekają nagrody…

 


 Warsztaty profilaktyczne nt cyberprzemocy

 

 


 

Festiwal Szarlotki - zakończony!

 

 

 

 

 

 

Było pysznie i gwarno:))  Zapraszamy do fotorelacji

 

 


 

 

IImiejsce w Turnieju Piłki Nożnej 

 

 

o Mistrzostwo Gminy Mykanów

 

 

 


 Na chwałę Ojczyzny!

 


Ogłoszenie

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie serdecznie zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

 

dnia 17 listopada 2016r. (czwartek)  

godz. 16.00  - Prelekcja na temat cyberprzemocy (sala gimnastyczna)

Po prelekcji odbędą się spotkania  z wychowawcami w klasach.

 


Informacja 

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie informuje, że 11.11.2016r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych.


 I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego 

o Mistrzostwo Gminy Mykanów Szkół Podstawowych

 

Maylda Hadryś zajęła I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Szkól Podstawowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Informacja dla rodziców i  opiekunów

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie informuje, że zgodnie z kalendarzem szkolnym poniedziałek 31.10.2016r jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dla dzieci, które w tym dniu nie będą miały opieki w domu czynna będzie świetlica szkolna w szkole podstawowej w godzinach od 7.00-15.00.Święto Edukacji Narodowej


 

Nagrody dla najlepszych uczniów

 


Wybory do Samorządu Szkolnego

10 października 2016r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Największą ilość głosów uzyskała Zuzanna Rygał. Jej zastępcami zostali Wiktor Matusiak, Wiktor Lacek oraz Wiktor Wierus.


OGŁOSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

na konsultacje z nauczycielami

dnia 20 października 2016r. (czwartek) 

w godzinach 16.30-17.30

Konsultacje z wychowawcami odbędą się w klasach,

a z pozostałymi nauczycielami na sali gimnastycznej.

 

  Zbiórka pieniędzy na schronisko dla zwierząt

 

Piątego października, w szkole podstawowej zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna na rzecz schroniska dla zwierząt w Częstochowie przy ul. Gilowej 44/46. Zbiórką szkolną zajmują się: Zosia Pakuła, Zuzanna Rygał oraz Kinga Wochal.

Darowizny finansowe mogą być przekazane przez konto bankowe

ESBANK Bank Spółdzielczy Oddział nr 3 w Częstochowie.

Nr konta: 26 8980 0009 2015 0101 5874 0001Znalezione obrazy dla zapytania pies smutny

 

Poprzez udzielenie tak niewielkiej pomocy, możemy wiele zdziałać!


Warsztaty profilaktyczno-muzyczne

 Szkoła wolna od uzależnień "Droga do nikąd"

Spotkanie z gitarzystą basowym Grzegorzem Stępieniem

 

 

 


Mrówcza praca - Bitwa pod Grunwaldem

 

Dwudziestego trzeciego września, na nowo otwartej Hali sportowej, można było podziwiać największą reprodukcję obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" wykonanego haftem krzyżykowym. Pomysłodawcami są Państwo Panek z Działoszyna. Dzieło ukazuje walczące odziały Zakonu Krzyżackiego z wojskami Polsko-Litewskimi.


 Spotkanie z p. Romanem Popendą

 

 

 

 Sprzątanie  Świata 2016

 

 

 

 

  

Uroczyste otwarcie hali sportowej

 

 

 

 

str: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 Następna »
 
szkoła podstawowa  mykanów  szkoła  przedszkole  gimnazjum