SZKOŁA PODSTAWOWA

Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji !


Bezpieczeństwo uczniów podczas letniego wypoczynku

Szefowa MEN zachęca pedagogów, aby przypomnieć uczniom, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Minister Anna Zalewska prosi także Rzecznika Praw Dziecka o zwrócenie szczególnej uwagi na działający w urzędzie Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12. Minister edukacji podkreśla, że zależy jej na tym, aby w okresie wakacyjnym dyżur specjalistów został wzmocniony również w weekendy i przez całą dobę. To niezwykle istotne, aby w trudnej sytuacji, każde dziecko otrzymało anonimową, bezpłatną pomoc i wsparcie ze strony specjalistów.

Więcej na stronie https://men.gov.pl/strony/bezpieczenstwo-uczniow-podczas-letniego-wypoczynku.html


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycił nas Wojt Gminy Mykanów p. Dariusz Pomada. Minął kolejny rok szkolny, rok pełen pracy i starań o najlepsze oceny. Pani Dyrektor Lidia Kiedrzynek i p. v-ce dyrektor Elżbieta Rakowska wręczyły nagrody książkowe, rzeczowe, dyplomy  za wysokie wyniki w nauce, czytelnictwo i  wzorową frekwencję. Część artystyczną przygotowały klasy piąte i szóste. Słowa podziękowania oraz życzenia wakacyjne do uczniów, rodziców i nauczycieli skierował p. dyrektor Lidia Kiedrzynek i symbolicznym dzwonkiem oglosiła koniec roku szkolnego. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach w celu odebrania świadectw.

 

Zapraszamy na fotorelację.

 


Egzamin na kartę rowerową

20 czerwca br. odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie musieli wykazać się dobrą techniką jazdy, pokonując tor przeszkód, ósemkę, sygnalizację świetlną i przejście dla pieszych. Większość zaliczyła za pierwszym razem, inni musieli powtórzyć jazdę i poprawić błędy. W efekcie zaliczyli wszyscy uczniowie i teraz po dobrze napisanych testach teoretycznych mogą otrzymać kartę rowerową.


Wycieczka klasy II i IIIb do oczyszczalni ścieków

 

Uczniowie poznali proces oczyszczania wody i konieczność jej oszczędzania.


Turniej gry w warcaby

W dniach 13-14 czerwca 2017r. uczniowie klasy I rozgrywali miedzy sobą I Turniej Gry w Warcaby. Wcześniej poznawali zasady gry podczas zajęć dodatkowych, a doskonalili swoje umiejętności również w domu. Do turnieju zgłosiło się 10 uczestników, którzy rywalizowali między sobą o tytuł Mistrza Klasy I. Do finału dostały się Emilia Świąć i Zuzanna Kipigroch. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca Puchar Mistrza Gry w Warcaby.


klasa 1 zajęcia edukacyjne w Multicentrum Zodiak

W dniu 12 czerwca 2017r. uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt. sposobów pozyskiwania oraz wykorzystywania energii słonecznej w Multicentrum "Zodiak" w Częstochowie. Odkryli min. co wspólnego ze słońcem ma słonecznik, w jaki sposób należy czytać instrukcję, aby wykonać drona z klocków, jak podłączyć baterię słoneczną, gdzie wykorzystywane są tzw. solary.


Kolejny sukces Matyldy


Certyfikaty uczestnictwa

w sprawdzianie trzecioklasisty, egzaminie szóstoklasisty, projekcie "Lekki tornister"


Dowozy w dniu 23 czerwca 2017.

7.45 Grabowa

Odwozy po zakończeniu


Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2016/2017

 

Czwartek 22 czerwca br.    - msza św. godz. 10.00

Piątek 23 czerwca br. -  godz. 8.15 Szkoła Podstawowa

godz. 10.30. - Gimnazjum

godz. 13.00 - Przedszkole


Piknik Rodzinny - fotorelacja

 Smiech, radość, wesołość, zachwyt oraz podekscytowanie to tylko część tego co rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli doświadczyć na naszym Pikniku Rodzinnym.11 czerwca br. (niedziela) na placu targowym odbył się niepowtarzalny i niezapomniany Piknik Rodzinny zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Mykanowie. (więcej)

 


II miejsce w Turnieju Mini Piłki Nożnej

o Puchar Wójta Gminy Mykanów

Gratulacje!


Teatr Kurtyna z Krakowa

W poniedziałek 5 czerwca 2017r. odwiedzili naszą szkołę aktorzy Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Uczniowie klas I-III oraz Starszaki z naszego przedszkola oglądali przedstawienie o tematyce profilaktycznej, którego główną bohaterką była samolubna żabka Klementyna. Tolerancja, zasady dobrego wychowania, asertywność - to główne tematy poruszane w tej sztuce dla dzieci. 

 

Dzień Dziecka klasa I - Park Ogrodzieniec

1 czerwca tradycyjnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na wycieczkę; tym razem klasa I odwiedziła wspaniałe miejsce do zabawy i do nauki, gdzie nawet fizyka jest łatwa, przyjemna i ciekawa, a legendy o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej poruszają wszystkie zmysły - Park Ogrodzieniec.


Dyktando o Pióro Dyrektora

 

 


Podzękowanie z Górę Grosza


Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny

organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mykanowie

w dniu 11 czerwca (niedziela) od godz. 15.00

szczegóły na plakacie


 

Ogłoszenie

 Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

na konsulatcje z nauczycielami

dnia 6 czerwca 2017r. (wtorek)  

w godzinach 16.00-17.00


Nagroda Wójta Gminy Mykanów dla wyróżniających się uczniów

Informujemy, że do 30 czerwca 2017r. można składać wnioski o przyznanie nagrody Wójta Gminy Mykanów za szczególne osiągnięcia w nauce, kulturze, sporcie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół wyższych.

Regulamin i wniosek można pobrać
z zakładki Dla Rodziców.


I miejsce w Powiatowym Konkursie "Dokonania Edwarda Reszke z perpsektywy 100 lat"


Dwudniowa wycieczka do Zakopanego

W dniach 23-24 maja 2017 r. odbyła się wycieczka do Zakopanego klasy VI, IIa i IIb gimnazjum pod opieką p. M. Skowrońskiej,  p. U. Kozioł i  p. Tomasza Organy. Zebraliśmy się na parkingu szkolnym o godzinie 6:45, a wyjechaliśmy o 7:00.

Po długiej podróży, dotarliśmy do miejsca docelowego. Wjechaliśmy kolejką górską naGubałówkę, gdzie podziwialiśmy urzekający krajobraz. Niestety z powodu niezbyt dobrej pogody, nie skorzystaliśmy ze zjazdu wyciągiem z Butorowego Wierchu.(więcej)

                                                           


Informacje o egzaminie na kartę rowerową

 


Prelekcja o bezpieczeństwie

Dnia 17 maja br.  w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy  Policji w Kłomnicach. Pan asp. sztab. Mirosław Nowak  przeprowadził prelekcję  o tematyce profilaktycznej.

Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w szkole, odpowiedzailność karna i cyberprzemoc. Omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, rowerzystów, motorowerzystów, a także przybliżono zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z osobami poznnaymi w internecie. korzystanie z nieodpowiednich gier internetowych. Ponadto prowadzący szczegółowo omówił bezpieczeństwo podczas wakacji. Przekazywane informacje są niezwykle ważne i wiarygodne dla młodzieży.

 


III miejsce w Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Mistrzostwo Gminy Mykanów


Dwudniowa wycieczka klas IV-VI w Kotlinę Kłodzką

 


Kolejny sukces Matyldy Hadryś

Gratulacje!


Lekki tornister

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do V edycji projektu „Lekki tornister” , ogólnopolskiej kampanii informacyjno - edukacyjnej.

Celem akcji jest zapobieganie wadom postawy u dzieci w wieku wczesnoszkolnym, których przyczyną może być zbyt ciężki tornister.

W ramach projektu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki wad postawy i zdrowego stylu życia z wykorzystaniem otrzymanych materiałów dydaktycznych. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia muzyczno - ruchowe.(więcej)


Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

 

W dniu 4 maja 2017r. uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Wcześniej pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Magdaleny Wronkowskiej długo przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia, min. poznawali litery polskiego alfabetu, ćwiczyli umiejętność czytania, poznawali zasady korzystania z biblioteki. Uczennice starszych klas przygotowały dla pierwszaków niespodziankę - inscenizację do opowiadania Janiny Porazińskiej "Kozucha kłamczucha". W szkolnej bibliotece w tym dniu gościła także Baba Jaga, a uczniowie klasy I zdali śpiewająco test ze znajomości bajek. Pasowania na czytelnika biblioteki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie dokonała uroczyście bibliotekarka pani Teresa Kręt. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.


Ogłoszenie

 Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

na spotkanie klasowe (ostatnie w tym roku szkolnym)

17 maja 2017r (środa) - godz. 16.30

 


Witaj Maj, Trzeci Maj!

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. W dniu 5 maja  2017r. uczniowie ZSP w Mykanowie  uczcili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną z tej okazji przygotowały klasy I i II gimnazjum pod kierunkiem p. E.Kuban i A. Wasil,  oprawę muzyczną   chór szkolny pod kierunkiem p. K. Witczaka. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja.

(zdjęcia w galerii)


 

Sukcesy Matyldy Hadryś

w tenisie stołowym w Mistrzostwach Śląska

 

 Matylda Hadryś jest uczennicą klasy drugiej szkoły podstawowej w Mykanowie. Jest zawodniczką Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, bierze udział w zawodach i zajmuje miejsca na podium.

  Martylda w Mistrzostwach Śląska była jedyną reprezentantką  Częstochowy 2 kategorii czyli kategorii Skrzat dzieci do lat 9 i kat Żak dzieci od lat 9 do lat 11. Jest licencjonowaną zawodniczką posiadającą swoją licencję z odpowiednim numerem.

 27.04.2017r. w Bytomiu zdobywa I  miejsce w eliminacjach do mistrzostw Polski w kat Żak czyli dzieci do lat 11, które odbędą się w Krakowie 16- 17. 06. 2017r.

29.04.2017r, na  Mistrzostwach Śląska które miały miejsce w Częstochowie Matylda w swojej kategorii Skrzat zdobywa I miejsce czyli złoty medal i w kategorii Żak do11 lat 3 miejsce i brązowy medal oprócz tego rozegrała z koleżanką z Cieszyna debla czyli gra podwójna na miejscu 3 czyli brązowy medal w kategorii Żak dzieci 9-11 lat.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Zapraszamy do fotogalerii


Szanowni Rodzice

 

Serdecznie zapraszamy 8 maja (poniedziałek) godz. 16.00 do sali nr 2

wszystkie klasowe Rady Rodziców (omówienie spraw festynu)

 


OGŁOSZENIE!

 

Przed nami dni wolne od zajęć dydaktycznych!

1 maja (poniedziałek) i 3 maja (środa) są dniami ustawowo wolnymi. 

2  maja (wtorek) szkoła i przedszkole nieczynne z powodu braku zgłoszeń rodziców.

 


Obchody Dnia Patrona 

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Mykanowie, to bez wątpienia ważny dzień dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Stefan Okrzeja to postać historyczna, którą poznawali uczniowie min. poprzez udział w organizowanych szkolnych konkursach. Wszyscy uczniowie z klas młodszych I-III wykonywali portret naszego patrona, biorąc udział w szkolnym konkursie plastycznym. Jury pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. mgr Katarzyny Rybaniec wyłoniło trzy zwycięskie prace: I miejsce Patrycja Żyła klasa III a, II miejsce Matylda Hadryś klasa II oraz III miejsce Oskar Ligudziński klasa I. Gratulujemy!

Uczniowie klas starszych IV-VI przygotowywali się do konkursu wiedzy o naszym patronie. Trzyosobowe zespoły z każdej klasy rywalizowały ze sobą o zaszczytne I miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą nt. postaci Stefana Okrzei, rozpoznawali pieśni patriotyczne w konkursie "Jaka to melodia". Puchar i I miejsce w konkursie wiedzy o Stefanie Okrzei otrzymała klasa V. Gratulacje. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów


Informacja dla rodziców

 

Do 29 maja 2017r.  trwa rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

********************************

Do przedszkola mamy  3 wolne miejsca.

 


Dzień Sportu w klasach 1-3

 

 

Śpiewający sukces Emilii i Oliwii!

 

 


 

Uczestniczymy w akcji Marzycielska Poczta

 

Na przełomie marca i kwietnia, w klasach I-VI odbyła się Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Stefana Okrzei.akcja pisania listów w ramach Marzycielskiej Poczty.
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja pisania listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
Każda nasza klasa pisała listy do innego dziecka, do akcji włączyła się też świetlica szkolna.
Dzięki waszemu zaangażowaniu powstało mnóstwo wesołych, ale i wzruszających listów, prac i rysunków. Załączaliście też do listów swoje zdjęcia i upominki. Przesyłki wkrótce trafią do adresatów. Mamy nadzieję, że sprawią im radość i będą wsparciem w zmaganiu się z chorobą.

 

 


Najserdeczniejsze życzenia, zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnych gronie
Dzieciom i ich Rodzicom życzą: 

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Mykanowie.


Informacja

Przerwa wiosenna trwa od 13 do 18 kwietnia 2017r.

Spotykamy się w szkole w środę 19 kwietnia 2017r.

 


Bezpieczeństwo w sieci

 

Korzystanie z zasobów internetowych szczególnie gier komputerowych  niesie ze sobą szereg zagrożeń. Aby uzyskać poradę czy wskazówkę można zadzwonić pod numer 800 100 100, który oferuje anonimową pomoc dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Warto również zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. które są dostępne na naszej stronie w zakładce Dla rodziców.


 

III miejsce dla Kseni Czeczulin

w XXIX Gminnym Konkursie Recytatorskim

Gratulacje!

 


I Rozgrywki Ligi Mini Piłki Siatkowej

Z dniem 29 marca dobiegły końca I Rozgrywki Ligi Mini Piłki Siatkowej. W ramach Ligi rozegrano trzy turnieje chłopców i trzy turnieje dziewczyn. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: IV, V i VI klas. Naszą szkołę reprezentowały drużyny chłopców z czwartej, piątej i szóstej klasy oraz drużyny dziewczyn z czwartej i szóstej klasy.

W końcowej klasyfikacji Ligi drużyna dziewczyn z szóstej klasy zajęła II miejsce. Do złotego medalu zabrakło jednego punktu.

Na trzecich miejscach w swoich kategoriach rozgrywki zakończyli chłopcy z klas V i VI.

Opiekunami nagrodzonych zespołów byli: pan Marcin Najman i pan Tomasz Organa.


Ogłoszenie

 Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

na konsulatcje z nauczycielami

dnia 5 kwietnia 2017r. (środa)  

w godzinach 16.30-17.30

Konsultacje z wychowawcami odbędą się w klasach,

a z pozostałymi nauczycielami na sali gimnastycznej.


"STOP pożarom traw"

Pod takim hasłem rozpoczęła się kampania, która ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem uzytków rolnych. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na stronie http://www.stoppozaromtraw.pl/materialy-stop-pozarom-traw.html

 


Sukcesy Matyldy Hadryś w tenisie stołowym

na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

Matylda Hadryś uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Mykanowie jako zawodniczka Śląskiego Klubu Sportowego zajmuje czołowe miejsca w Turniejach Wojewódzkich oraz  Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w Tenisie Stołowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.(więcej)

 


Ogłoszenie

Informujemy, że w dniach 13,14,18 kwietnia 2017r. w szkole jest przerwa świąteczna. Proszę zgłaszać do wychowawców potrzebę zorganizowania zajęć opiekuńczych dla Państwa dziecka w terminie do 3 kwietnia 2017r.

 


Fotorelacja z Pierwszego Dnia Wiosny


Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej

8.15-9.50 zabawy i gry zręcznościowe

klasy I-III - sala gimnastyczna

klasy IV-VI - hala sportowa

Od godziny 10.00 uczniowie wracają do klas i realizują zajęcia z wychowawcą.

Zajęcia kończą sie w tym dniu o godz. 12.30

Odwóz o godz. 12.35

 


Ogłoszenie

 

W najbliższy weekend 3-5 marca 2017r. w Hali Sportowej Gminy Mykanów odbywać się będą zawody Taekwon-do o Puchar Polski  Seniorów i Juniorów. Więcej informacji na plakacie na stronie internetowej Gminy Mykanów

 


Regulamin postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej szkoły podstawowej

W załączniku znajduje się treść regulaminu. Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z nim.(załącznik)

 

Dokumenty do pobrania

 


Ogłoszenie

 

SKS dla Szkoły Podstawowej

poniedziałek -14.15-15.30

środa - 15.15-16.15

prowadząca p. Anna Podolak

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów na zajęcia.


Warsztaty profilaktyczne "Pierwsza pomoc"

 

14 lutego 2017r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. ratownik. Pierwsza część  zajęć dotyczyła szkodliwego oddziaływania na organizm człowieka alkoholu, dopalaczy i napojów energetyzujących. W drugiej części uczniowie zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Był też czas na zajęcia praktyczne podczas których uczniowie nabywali umiejętności udzielania pierwszej pomocy.


Ach co to był za bal!

Nowy tydzień nauki ropoczął sie dla uczniów szkoy podstawowej Balem Karnawałowym. Dwie godziny tańców, swawoli i szaleństwa z dwiema paniami animatorkami minęły bardzo szybko. Po zabawie, zmęczeni, ale bardzo radośni uczestnicy balu udali się z wychowawcami i rodzicami na słodkie poczęstunki do swoich klas.

 


Nasza szkoła włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu-  7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Szczegolnie chcemy zwrócić uwagę na hejtowanie i ochronę własnego wizerunku. 


Dzień Babci i Dziadka

1 lutego 20116r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do szkoły licznie przybyli babcie i dziadkowie. Dzieci z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie otrzymali także własnoręcznie wykonane przez wnuki  upominki. Po części artystycznej  goście zostali poczęstowani ciastem i herbatą. Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 


Ogłoszenie

Informuję, że w dniu 8.02.2017r. (środa) o godzinie 16.00 w sali nr 11 odbędzie się zebranie Rad Oddziałowych Rodziców. W porządku spotkania m.in. rozliczenie przez Komisję Rewizyjną finansów RR za I półrocze.

Zapraszam

Przewodnicząca Rady Rodziców

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mykanowie

 


Gratulacje

dla Igora Równiaka za zajęcie

I miejsca w IX Powiatowym Konkursie Literackim "Magia Świąt"

 


 

Informacja

 

Informujemy, że od stycznia zostaje przywrócone funkcjonowanie dyżuru psychologa w punkcie konsultacyjnym przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dyżur pełnić będzie Pan Krzysztof Niewiadomski

we wtorki w godzinach 14:00-17:00.


 

Ferie zimowe w Hali Sportowej w Mykanowie

 


 

Ferie zimowe będą trwać od 16 do 29 stycznia 2017r.

 

Z tej okazji chcielibyśmy życzyć całej społeczności szkolnej

Udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Niech ten czas umożliwi pełne korzystanie z uroków zimy i dostarczy niezapomnianych  wrażeń
i ciekawych przeżyć.

 


Kolejny sukces sportowy naszych uczniów

 


III miejsce dla

Szkoły Podstawowej w

Turnieju Mini Piłki Koszykowej Chłopców

o Mistrzostwo Gminy Mykanów

 


Uwaga - od II półrocza zmiana planu

 

Nowy plan znajduje się  w zakładce dla uczniów

 


 

 Niebo w klasie

 

 


  

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
na zebranie śródroczne
dnia 12.01.2017r. (czwartek)
o godzinie 16:30.

Zebranie odbędzie się w klasach z wychowawcami.

 

 


 

Informacja

Informujemy, że od stycznia zostaje przywrócone funkcjonowanie dyżuru psychologa w punkcie konsultacyjnym przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dyżur pełnić będzie Pan Krzysztof Niewiadomski we wtorki w godzinach 14:00-17:00.

 


 

 Informacja

Przed nami dni wolne od zajęć szkolnych. Od 23 grudnia do 30 grudnia 2016r. trwają ferie świąteczne.

Spotykamy się 2 stycznia 2017 r. (poniedziałek)

 


 

 Znalezione obrazy dla zapytania choinka

Każdy już czym prędzej bieży,
by dołączyć do pasterzy.
I ja spieszę z życzeniami,
bo nie mogę być tam z Wami.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
i niech dobro wśród Was gości.
I niech Boga wielka moc
na Was spłynie w świętą noc.
Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
oraz samych szczęśliwych dni
w nadchodzącym roku
życzy w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej


Lidia Kiedrzynek

Dyrektor Szkoły

 


Fotorelacja z kiermaszu i jasełek

 

 


 

 

Jasełka i Kiermasz Bożonarodzeniowy

20  grudnia 2016r. wtorek od godz. 16.00  

Hala Sportowa w Mykanowie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 


Zespół Szkolno - Przedszkolny serdecznie zaprasza  na Jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
O godzinie 16.00 rozpocznie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów.
o godz.  17.00 rozpoczną się Jasełka.
Zachęcamy do odwiedzenia kawiarenki prowadzonej przez uczniów Gimnazjum, gdzie będzie można zakupić świąteczne ciasto i napić się kawy lub herbaty.

 

 

 

 


 

Czad i ogień - obudź czujność

  

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami kampanii społecznej  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat zatruć tlenkiem węgla umieszczonymi w załączniku.

 


 

Piknik animacyjny w klasach I-IV 

 

 


Finał Szlachetnej Paczki

Szkoła Podstawowa w Mykanowie w tym roku po raz pierwszy przyłączyła się akcji Szlachetna Paczka. Osobą odpowiedzialną za przebieg akcji w szkole była nauczycielka Magdalena Wronkowska.Tworzyliśmy wspólnie paczkę dla trzyosobowej rodziny, samotnej matka z dwójką dzieci w wieku 12 i 13 lat. Akcja przebiegała sprawnie, wszystkie klasy wykazały bardzo dużo dobrej woli i zaangażowania. Mieliśmy tylko 3 tygodnie na skompletowanie potrzebnych dla naszej rodziny produktów. W sumie spakowalismy 16 paczek z artykułami spożywczymi, środkami czystości, ubraniami, artykułami szkolnymi. Dodatkowo przekazalismy biurko i krzesło oraz sfinansowaliśmy bon na obuwie dla dzieci na kwotę 150,00 zł. Ponadto zakupiona została używana pralka Candy za kwotę 420,00 zł. Spakowane kolorowe paczki trafiły w piątek do magazynu Szlachetnej Paczki w Częstochowie przy ul. Żużlowej 4, a w sobotnie popołudnie dostarczone zostały przez Wolontariuszy Szlachetnej Paczki do wybranej przez nas Rodziny. Popłynęły łzy radości i wzruszenia, rodzina przesyła Nam wszystkim - swoim darczyńcom, ogromne podziękowania, nie potrafiąc wyrazić słowami, jak wielką radość sprawiła im Paczka. 
Z wyrazami podziękowania dla wszytkich za pomoc w tworzeniu paczki.

 (na zdjęciach paczki w trakcjie pakowania, rzeczy zbierane w szkole, oraz transport paczek do magazynu)

 

 

 

 

 

Inscenizacja dla przedszkolaków

W dniu 7 grudnia 2016r. przedszkolaki wszystkich trzech grup przedszkolnych wraz ze swoimi paniami gościli w naszej szkolnej sali. Z okazji Mikołaja uczniowie klasy I przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola inscenizację pt. "W domu najlepiej" Małgorzaty Szyszko. Do przygotowania przedstawienia wykorzystano zabawki: pluszowego pieska, kotka, świnkę i kogucika. Przedszkolaki z zaciekaniem oglądały naszą inscenizację, była trema, ale i wielka radość, że wspólnie możemy zrobić coś dla innych.  W nagrodę otrzymaliśmy głośne brawa, a najważniejsza jest dobra, wspólna zabawa

 

 

 


Mikołajki w klasie pierwszej

i. 
Z okazji Mikołajek uczniowie klasy I naszej szkoły wraz z wychowawcą oraz grupą rodziców wybrali się na wycieczkę do Uniwersytetu Rozwoju w Częstochowie. Uczestniczyli tam w ciekawych eksperymentach chemicznych, poznali cechy lodu, badali właściwości dwutlenku węgla. Ta wiedza napewno przyda im się w późniejszych latach nauki. Atrakcjom w labolatorium towarzyszyły wybuchy, kolorowe ognie, dym, bańki mydlane. Spotkaliśmy tam również dwie myszki. To naprawdę był wyjątkowo radosny dzień i nie tylko dzięki Mikołajowi, który wszystkich obdarował prezentami.
Dziękujemy Uniwersytetowi Rozwoju w Czestochowie za zorganizowaną zabawę i za zaciekawienie nas zjawiskami chemicznymi.

 

 


Zbiórka dla zwierząt

Zespół Szkolno-Przedszkolny zorganizował zbiórkę jedzenia dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Kłomnicach.

Oto lista darów:

-sucha karma,

-puszki,

-ciasteczka

-smakołyki

-saszetki dla kotów,

-puszki dla kotów.

Jedzenie dostarczyły dzieci z przedszkola.

Organizatorami akcji były wicedyrektor Elżbieta Rakowska oraz Zofia Pakuła z szóstej klasy.

 

 

 


Ogłoszenie

Zgodnie z kalendarzem szkolnym Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie serdecznie zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

na konsulatcje z nauczycielami

 

dnia 15 grudnia 2016r. (czwartek)  

w godzinach 16.30-17.30

 

Konsultacje z wychowawcami odbędą się w klasach,

a z pozostałymi nauczycielami na sali gimnastycznej. 


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 W dniu 20 listopada 2016r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dlatego w naszej szkole we wtorek - 22 listopada 2016r., odbyły się zajęcia dla klas I-III poświęcone tematyce praw dziecka, które prowadziła nauczycielka Magdalena Wronkowska. Uczniowie klasy III a i klasy III b prezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom informacje, które samodzielnie przygotowali nt. praw dziecka. Uczniowie klasy II wykonali plakaty związane z tematyką praw dziecka, a najmłodsi uczniowie z klasy I  kolorowali tematyczne ilustracje(więcej)

 

 

 


Zostań Świętym Mikołajem

Nasza szkoła uczestniczy w zbiórce darów dla dzieci z Hospicjum. Na plakacie znajduje się informacja jakie artykuły można zakupić i podarować dla Hospicjum. Zachęcamy do udziału w akcji i liczymy na wielkie serca naszych uczniów. 

 


 Nasze dziewczyny górą!

  

 

Informacja o reformie edukacji

 

Na stronie intenetowej MEN:  reformaedukacji.men.gov.pl znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji. Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura infornacyjna.

 

 


Szlachetna paczka

 

Do 9 grudnia kompletujemy rzeczy do paczki świątecznej dla naszej Rodziny. Akcja skierowana jest w tym roku szkolnym do uczniów z klas I-VI naszej szkoły. Mamy tylko 3 tygodnie do zebrania potrzebnych Rodzinie rzeczy. Zapraszamy wszystkich do współpracy i liczymy na duże zaangażowanie. 

 


 

Dzień Śniadanie Daje Moc w naszej szkole

8 listopada uczniowie klas I-III przystąpili do finału programu Śniadanie Daje Moc, którego celem jest propagowanie roli śniadania jako najważniejszego posiłku oraz przyzwyczajenie do zdrowego odżywania się. Uczniowie przygotowywali kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, przekąski z warzyw, owoców i suszonych nasion oraz owocowo - warzywne soki.

Po nakryciu stołu wspólnie zasiedliśmy do Wielkiego Śniadania, które bardzo apetycznie wyglądało i wyśmienicie smakowało. Zapachy długo jeszcze roznosiły się po szkole.

Podsumowaniem akcji było stwierdzenie przez dzieci, iż chcieliby zjadać takie śniadanie codziennie. Niezbędna w tym dniu okazała się pomoc naszych Rodziców, którym serdecznie dziękujemy.

 

 


Prawa dziecka

W dniu 20 listopada 2016r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, dlatego w naszej szkole we wtorek - 22 listopada 2016r., odbyły się zajęcia dla klas I-III poświęcone tematyce praw dziecka, które prowadziła nauczycielka Magdalena Wronkowska. Uczniowie klasy III a i klasy III b prezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom informacje, które samodzielnie przygotowali nt. praw dziecka. Uczniowie klasy II wykonali plakaty związane z tematyką praw dziecka, a najmłodsi uczniowie z klasy I  kolorowali tematyczne ilustracje. Wszystkie klasy brały czynny udział w zajęciach pod kierunkiem swoich wychowawców. Tematykę praw dziecka doskonale przybliżył uczniom film zrealizowany przez Fundację Przystanek Twórczość - Dzieciaki Korczaka „Prawa dziecka”, którego autorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 w Warszawie https://www.youtube.com/watch?v=p5i0mEpYZq0; Na zakończenie zajęć do refleksji nakłoniła wszystkich „Piosenka o prawach dziecka” w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych  https://www.youtube.com/watch?v=SJgGFpxh6kY;

 

Podsumowaniem zajęć jest konkurs plastyczny pod hasłem: „Prawa dziecka znam”, skierowany do uczniów klas I-III. Prace na konkurs należy złożyć u swojego wychowawcy do piątku (do 25 listopada). Technika pracy dowolna (rysunek, farby, wycinanka...). Format pracy - A4. Praca ma ilustrować jedno z wybranych praw dziecka. Zapraszamy do udziału w konkursie, czekają nagrody…

 


 Warsztaty profilaktyczne nt cyberprzemocy

 

 


 

Festiwal Szarlotki - zakończony!

 

 

 

 

 

 

Było pysznie i gwarno:))  Zapraszamy do fotorelacji

 

 


 

 

IImiejsce w Turnieju Piłki Nożnej 

 

 

o Mistrzostwo Gminy Mykanów

 

 

 


 Na chwałę Ojczyzny!

 


Ogłoszenie

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie serdecznie zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

 

dnia 17 listopada 2016r. (czwartek)  

godz. 16.00  - Prelekcja na temat cyberprzemocy (sala gimnastyczna)

Po prelekcji odbędą się spotkania  z wychowawcami w klasach.

 


Informacja 

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie informuje, że 11.11.2016r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych.


 I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego 

o Mistrzostwo Gminy Mykanów Szkół Podstawowych

 

Maylda Hadryś zajęła I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Szkól Podstawowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Informacja dla rodziców i  opiekunów

 

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie informuje, że zgodnie z kalendarzem szkolnym poniedziałek 31.10.2016r jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dla dzieci, które w tym dniu nie będą miały opieki w domu czynna będzie świetlica szkolna w szkole podstawowej w godzinach od 7.00-15.00.


 

Święto Edukacji Narodowej


 

Nagrody dla najlepszych uczniów

 


Wybory do Samorządu Szkolnego

10 października 2016r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Największą ilość głosów uzyskała Zuzanna Rygał. Jej zastępcami zostali Wiktor Matusiak, Wiktor Lacek oraz Wiktor Wierus.


OGŁOSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

na konsultacje z nauczycielami

dnia 20 października 2016r. (czwartek) 

w godzinach 16.30-17.30

Konsultacje z wychowawcami odbędą się w klasach,

a z pozostałymi nauczycielami na sali gimnastycznej.

 

 


 

 Zbiórka pieniędzy na schronisko dla zwierząt

 

Piątego października, w szkole podstawowej zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna na rzecz schroniska dla zwierząt w Częstochowie przy ul. Gilowej 44/46. Zbiórką szkolną zajmują się: Zosia Pakuła, Zuzanna Rygał oraz Kinga Wochal.

Darowizny finansowe mogą być przekazane przez konto bankowe

ESBANK Bank Spółdzielczy Oddział nr 3 w Częstochowie.

Nr konta: 26 8980 0009 2015 0101 5874 0001Znalezione obrazy dla zapytania pies smutny

 

Poprzez udzielenie tak niewielkiej pomocy, możemy wiele zdziałać!


Warsztaty profilaktyczno-muzyczne

 Szkoła wolna od uzależnień "Droga do nikąd"

Spotkanie z gitarzystą basowym Grzegorzem Stępieniem

 

 

 


Mrówcza praca - Bitwa pod Grunwaldem

 

Dwudziestego trzeciego września, na nowo otwartej Hali sportowej, można było podziwiać największą reprodukcję obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" wykonanego haftem krzyżykowym. Pomysłodawcami są Państwo Panek z Działoszyna. Dzieło ukazuje walczące odziały Zakonu Krzyżackiego z wojskami Polsko-Litewskimi.


 Spotkanie z p. Romanem Popendą

 

 

 

 


 

Sprzątanie  Świata 2016

 

 

 

 

 


 

 

Uroczyste otwarcie hali sportowej

 

 

 

 

str: 1 2 3 4 Następna »
 
szkoła podstawowa  mykanów  szkoła  przedszkole  gimnazjum