SZKOŁA PODSTAWOWAZdjęcia i materiały na tej witrynie są objęte prawem autorskim.

Kopiowanie i wykorzystanie zdjęć bez zgody szkoły jest zabronioneszczegóły na plakacieFinał Szlachetnej Paczki

galeria

Zaproszenie na Finał Szlachetnej paczki dla wszystkich Darczyńców.

Zapraszamy, wszystkich, którzy tworzyli z nami Paczkę na uroczysty Finał Szlachetnej Paczki w Częstochowie, który odbędzie się 10 grudnia 2017r. (niedziela) o godz.17:00 w Hali Sportowej (sala konferencyjna III piętro) na ul. Żużlowej. W programie podsumowanie XVII edycji akcji oraz koncert Pawła Łowickiego. Zapraszamy wszystkich serdecznie. 


Włącz poprawność

   Jak mówi duża część  Polaków? [włanczam], [przyłanczamy sie], [odłanczaj]. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Tak mówi wiele osób  wokół nas, gdyż w otoczeniu głosek [ł] i [cz] łatwiej jest wypowiedzieć [an] niż [on]. (więcej)


Kolejny sukces Emilki Świąć

Gratulujemy!


Kółko naukowe dla uczniów klas I-III Omnibusek

Omnibuski w naszej szkole odkrywają swoje uzdolnienia i rozwijają zainteresowania.


Czytamy lektury

Lektura kojarzy się z obowiązkowym,  nudnym czytaniem. Tymczasem przygoda z lekturą w szkole może być ciekawa, tak jak u naszych drugoklasistów. (galeria)


II miejsce w Turnieju Piłki Halowej Dziewczat 

o mistrzostwo Gminy Mykanów

Gratulacje!


Zbiórka darów dla Litwy

Nasza szkołą wzięła udział w akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Akcja oparta na idei charytatywnej i patriotycznej dla mieszkańcow gminy Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny i parafię polską w Nowej Wilejce oraz polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach. Ławryzkach i Pakienie. Akcja polegała na zbiórce artykułów szkolnych i słodyczy.(szczegółowa zawartość paczki)


Kolejny sukces sportowy

Drużyna w składzie: Sobczyk Jakub, Puchała Hubert, Nocoń Mateusz, Urbański Jkaub, Augustyniak Mateusz, Karoń Mikołaj, Gałkowski Maciej, Zatoń Bartłomiej, Jankowski Olivier, Sterczewski Aleksander po opieką p. Marcina Najmana wywalczyła I miejsce w Turnieju Piłki Halowej o Mistrzostwo Gminy Mykanów.

Gratulacje!


 

Nasi przyjaciele z Litwy

9.11.2017r. o godz. 6.15 kilkoro uczniów naszej szkoły wyruszyło na wycieczkę na Litwę. W autokarze ie też przedstawiciele 5 innych szkół. Po drodze zatrzymaliśmy się w Suchowoli, gdzie znajduje się geograficzny środek Europy. Reszta podróży minęła nam bardzo szybko i spokojnie. Na miejscu byliśmy już ok. godz. 19.00. W polskim hotelu na Litwie zjedliśmy kolację i zakwaterowaliśmy się.(więcej)

 


Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Znam ptaki Polski”

 

I miejsce Nadia Bąbelewska – klasa 6 SP w Mykanowie

I miejsce Julia Kiedrzynek - klasa 3 Gimnazjum w Mykanowie

II miejsce Dorkas Figzał – klasa 2 SP

III miejsce Nadia Dudek – klasa 2 SP w Mykanowie

Wyróżnienie – Natalia Grobelak – klasa 4 SP w Mykanowie

Wyróżnienie – Mikołaj Karoń – klasa 7 SP w Mykanowie

Wyróżnienie – Oliwia Olszewska – klasa 3 Gimnazjum w Mykanowie

Gratulacje!


II miejsce dla Ady Tyrek

w Powiatowym Konkurskie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

                   

Gratulujemy


Poranek Filmowy

14 listopada 2017 roku sztuka filmowa przywędrowała do Mykanowa, w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Delegacje młodzieży gimnazjalnej ze wszystkich szkół naszej gminy zgromadziły się w sali kinowej. Dzięki wielkiej życzliwości Pana Krzysztofa Witczaka, dyrektora naszej orkiestry dętej uczniowie zasiedli  na krzesłach w sali siedziby tego muzycznego zespołu. Tym razem pierwsze skrzypce przypadły jednak  dziełu filmowemu „Freedom writers” (Wolność Słowa)

Gospodarzem PORANKA FILMOWEGO był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mykanowie. Przedsięwzięciu patronowała nasza Pani Dyrektor Lidia Kiedrzynek.(więcej)


Zaprogramuj swoją przyszłość

list skierowany do rodziców

 

 


Uczniowie klas I-III byli w filharmonii na audycji muzycznej.

 


Już od poniedziałku zaczynamy razem tworzyć kolejną Paczkę dla Rodziny


 

16 listopada 2017 roku obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA. To doskonała okazja aby wspólnie podyskutować o nikotyniźmie. To nałóg który jest przyczyną chorób i śmierci wielu ludzi. Dlaczego sięgamy po tę truciznę? To pytanie pozostaje niezrozumiałą  choć tragiczną zagadką. Szczególne spustoszenie nikotyna wyrządza w młodych rozwijających  się organizmach. Dlatego warto apelować NIE PALMY, nie dajmy się skusić namowom, miejmy wolne od nikotyny organizmy, zdrowe serca i płuca. Zdrowie to wartość o którą musimy zadbać. Prośmy naszych najbliższych aby nie narażali nas na bierne palenie.(więcej)


Wielka Polonijna Rodzina

 

W dniach 10-12 listopada br. p. Dyrektor Lidia Kiedrzynek i p. Anika Wasil wraz z sześciorgiem uczniów naszej szkoły uczestniczyły w uroczystościach patriotycznych w Wilnie. (fotorelacja)

 


Jak Cię słyszą tak Cię piszą

Sparafrazowałami nieco to powiedzenie. Niektórzy z was mnie poprawią i powiedzą: „Jak cię widzą tak cię piszą” Zapytają może, ci bardziej wnikliwi, dlaczego zaimek Cię pisany jest wielką literą, przecież nie ma tu nic z listu albo podania. Spieszę, by zaspokoić Waszą ciekawość.

Ten cykl felietonów jest dla Was- wszystkich, którzy wiedzą, że „nie szata zdobi człowieka”, chociaż niektórzy przede wszystkim na nią zwracają uwagę. Chcę, abyście zrozumieli, że sposób w jaki się wypowiadamy, piszemy świadczy o nas. Miejmy świadomość, że wszelakie błędy nie przynoszą nam chluby, a wprost przeciwnie są dowodem na nasz brak wiedzy, nawet kultury, a przecież każdy z nas chce być postrzegany jako człowiek kulturalny. Z przykładami braku umiejętności i wiedzy spotykamy się na co dzień. Pora zacząć mówić o nich głośno, poprawiać, uczyć się, gdyż nikt z nas nie jest gramatycznym i ortograficznym omnibusemii. Większość przykładów błędów zaczerpnęłam z Waszych zeszytów. Oto pierwszy z nich … 

 


"Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku 2017 rok

W dniu 9 listopada 2017r. nasze szkolne drużyny wzięły udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Tymbarka. Zawody odbyły się na stadionie we  Mstowie. Nasi młodzi piłkarze odnieśli sukcesy. W kategorii U-10 zajeliśmy pierwsze miejsce, natomiast w kategorii U-12 drugie miejsce. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę z ogromną determinacją, sercem  i zaangażowaniem, nie zapominając o nadrzędnej zasadzie fair-play. GRATULUJEMY!!!  wspaniałym zawodnikom i trenerce Pani Annie Podolak.

A oto składy złotej i srebrnej drużyny:


 


Spotkanie z Panią policjantką

 

W dniu 9 listopada odwiedziła naszą szkołę Pani policjantka z wydziału ruchu drogowego.
W bardzo ciekawy sposób poprowadziła dla uczniów prelekcję nt.  zasad bezpiecznego poruszania się po drogach pieszo, na rowerze oraz jako pasażer w samochodzie. 


Finał Misji Śniadaniowych

 

W dniu 8 listopada 2017r. uczniowie klas I-III przygotowywali wspólne śniadanie na zakończenie i podsumowanie realizacji VII edycji programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Było smacznie, zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło.  


Znalezione obrazy dla zapytania święto niepodległości

Nasza Niepodległa

8 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tym samym rozpoczęliśmy patriotyczne uroczystości, które odbędą się w gminie Mykanów. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mykanów Pan Dariusz Pomada.
  Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany został przez uczniów klas II gimnazjum pod kierunkiem p Aniki Wasil i E. Kuban,  pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny oraz orkiestrę pod batutą p. Krzysztofa Witczaka, zaś oprawę multimedialną w postaci filmów i prezentacji przygotował p peadgog Robert Dusza. (więcej)


"Wyjść poza schemat"

 8 listopada aktorzy z Krakowa przedstawili spektakl profilaktyczny "Wyjśc poza schemat", w którym poruszyli  problematykę cybreprzemocy a więc zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. W spektaklu pokazano jak  łatwo można zrobić z kogoś tzw. „kozła ofiarnego” poprzez wykluczenie z grupy rówieśniczej za pomocą obraźliwych SMS-ów, e-maili czy filmików. Przedstawiono, że problem cyberprzemocy dotyczy także takich sytuacji jak wyzywanie, straszenie, poniżanie oraz rozpowszechnianie treści, zdjęć i filmów bez zgody właściciela.
Spektakl uświadomił uczniom, że takie niby „niewinne zabawy” najczęściej wyrządzają ogromną krzywdę drugiej osobie oraz nigdy nie zostaną wykasowane z sieci i nie kończą się z chwilą wyłączenia komputera czy telefonu.
Aktorzy  przekonywali i udowadniali uczniom, że zawsze trzeba reagować na przemoc bo celem tak naprawdę może być każdy, zarówno oni sami jak i ich bliscy i przyjaciele.


 

 

 


Rodzice dzieci

w wieku 6-11 lat

 

   W ramach promocji i ochrony zdrowia Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Częstochowie organizuje szkolenia w formie praktycznych warsztatów pn. ,,ZDROWY KRĘGOSŁUP''.

 

  Szkolenia dotyczą wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi wad postawy u dzieci w wieku 6-11 lat. Warsztaty prowadzić będzie fizjoterapeuta pan Jacek Piskorski - instruktor Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej ,,Sportowiec" w Częstochowie, wg programu ,,Korekcyjna metoda świadomego kształtowania prawidłowej postawy ciała".

  Spotkania adresowane są do rodziców i ich dzieci w wieku 6-11 lat z podziałem na grupy wiekowe: 6-8 lat i 9-11 lat.

 

WARSZTATY W GMINIE MYKANÓW

 

TERMIN ;                           7 LISTOPADA 2017

 

MIEJSCE:            SALA GIMNASTYCZNA W WIERZCHOWISKU

                            (DOM LUDOWY ul. Długa 135)

 

GODZINA:         grupa I dzieci 6-8 lat          15.30 - 16.15

                            grupa II dzieci 9-11 lat       16.30 - 17.17

 

Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w warsztatach. Dzieci powinny zabrać ze sobą obuwie zmienne i strój gimnastyczny.

 

                                                                                Referat Oświaty, Sportu, Kultury i Zdrowia

                                                                                UG Mykanów


 

Finał Konkursu "Ja i mój pupil"


 

Sukcesy Matyldy Hadryś

 

I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym

I miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

 

Gratulacje!

 

 

 


W szkole podstawowej w klasach I-III miało miejsce spotkanie z panem policjantem i wyszkolonym psem policyjnym Azą.


 

                                            

Uczniowie naszej Szkoły uczestniczą w kampanii Żonkilowe Pola Nadziei, edycja 2017/2018, wyrażającej solidaryzm z osobami bardzo ciężko chorymi, objętymi opieką hospicyjną. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej  Ziemi Częstochowskiej.

Nasi uczniowie uzbierali 310 złotych, aby zakupić cebulki żonkili. Pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby pacjentów  przebywających w hospicjum. Wszyscy młodzi darczyńcy okazali wielkie serca. Dziękujemy.

 


Europejski program eTwinning w naszej szkole.

 

W czerwcu bieżącego roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mykanowie dołączył   do międzynarodowej społeczności szkół w Europie, czyli sieci eTwinning. Na początek   w związku z realizacją europejskiego projektu programu Erasmus+ Eating for Life: Healthy Eating Education at School postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania i zarejestrować projekt na portalu eTwinning. Dzięki temu rezultaty naszej pracy dostępne będą dla znacznie większego grona odbiorców. Obecnie planujemy rozpocząć realizację własnego projektu za pośrednictwem sieci eTwinning. (więcej)

 


W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I- V uczestniczą  w „Programie dla szkół”,  który zastępuje dotychczasowe programy „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach.

Produkty w pierwszym półroczu dostarczane będą w następujących 10 tygodniach: 40,41,42,43,45,46,47,48,49,50.

 


III miejsce Igrzyska Młozieży Szkolnej w biegach sztafetowych chłopców

półfinał wojewódzki

 

 


Wizyta w Częstochowskim Multicentrum Edukacyjnym Zodiak

 

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

13  października w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. To także dzień szczególny dla pierwszoklasistów, którzy pasowani byli przez p. Dyrektor na prawomocnych uczniów. Część artystyczną przygotowały klasy pierwsze i czwarte szkoły podstawowej.Przedstawili oni w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły, które pokazywały, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. Miało to pokazać nauczycielom i pracownikom szkoły, że uczniowie doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie.
 Miła uroczystość, życzenia, piosenki, wiersze były niewątpliwie dla wszystkich zebranych ciekawym przeżyciem. (fotorelacja)

 


Ogłoszenie

W środę 18 października 2107r. w godz 16.30-17.30

odbędą się konsultacje indywidualne dla rodziców.

 


Szanowni Rodzice

 

Nasza szkoła wzbogacila się o kilka laptopów. Nareszcie mozemy w pełnym zakresie korzystać z zasobów internetu i na bieżąco uzupełniać
e-dzienniki LIBRUS SYNERGIA.

Zachęcamy do korzystnia z e-dziennika. Znajdziecie w nim Państwo:

- oceny z poszczególnych przedmiotów

- frekwencję

- uwagi oraz informacje od nauczycieli

- szeroką ofertę lektur szkolnych on-line

 

logowanie do e-dziennika  http://synergia.librus.pl;

 


 

Wielka polonijna rodzina

 

   Uczniowie i nauczyciele Zespołu   Szkolno –Przedszkolnego  w Mykanowie od 24.09 2017 r. biorą udział w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Rodzina polonijna”.  Pomysłodawcą przystąpienia do projektu była Pani Dyrektor Lidia  Kiedrzynek.  Jego celem   jest współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce. (więcej)

 Zaprogramuj przyszłość

 

Wkrótce nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej poszerzą swoje kompetencje w zakresie nauczania programowania,  gdyż nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie MEN i Ministerstwa Cyfryzacji "Zaprogramuj przyszłość". Dzięki realizacji powyższego programu uczniowie klas I-III będą mogli poznać język programowania co z kolei pozwoli im lepiej zrozumieć i stać się aktywnym użytkownikiem współczesnego cyfrowego świata. To podejście do programowania jest również  ściśle związane z innymi dziedzinami wiedzy co daje szansę na wielostronny rozwój. Zajęcia dla dzieci rozpoczną się w 2018 roku.

 


Posadź swoje drzewko

Dzięki udziałowi naszej placówki  w akcji "Posadź swoje drzewko- edycja wiosna 2016" współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach mogliśmy zagospodarować zielenią przestrzeń wokół budynku szkoły i nowej hali sportowej. Posadziliśmy w sumie 66 drzewek i krzewów. Dzięki nasadzeniom poprawiliśmy zarówno estetykę otoczenia jak i zagospodarowaliśmy nieużytek. Zyskaliśmy również miejsce odpoczynku dla dzieci a wspólna praca pozwoliła zwiększyć świadomość ekologiczną całej społeczności szkolnej.

 


 

 

Wycieczka edukacyjna do Chorzowa

 

Dnia 26 września klasa VI, wspólnie z rówieśnikami z SP w Borownie, pod opieką pań Urszuli Kozioł i Malwiny Pruciak udała się na wycieczkę edukacyjną do Chorzowa. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych lekcjach astronomicznych w Planetarium Śląskim. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ruchu Ziemi, a ponadto nauczyli się rozpoznawać słynne gwiazdozbiory. Następnie wzięli udział w prelekcji dotyczącej klimatu i pogody w stacji klimatologicznej położonej w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Ostatnim, a dla wielu najciekawszym, punktem wycieczki były odwiedziny  w chorzowskim zoo. Pogoda dopisała, więc udało się przyjrzeć z bliska wielu gatunkom dzikich zwierząt. Wieczorem, nieco zmęczeni, ale za to zadowoleni i bogaci w nową wiedzę wróciliśmy do swoich domów.

 


"Wojownicy - kupcy- podróżnicy"

Wikingowie

W środę 27.09 w naszej szkole odbył się spektakl edukacyjny dla klas IV-VII.

Była to prawdziwa podróż do zamierzchłych czasów. W trakcie zajęć zostały przybliżone najważniejsze wydarzenia z okresu wikińskiej ekspansji, zapoznano uczniów z kulturą i obyczajami Wikingów, zaprezentowano zbroje, kolczugi, hełmy tarcze i topory. Scenki historyczne z udziałem uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem. (fotogaleria)

 


Ogłoszenie

Zajęcia obowiązkowe z doradztwa zawodowego dla klasy  VII odbywać się będą przez 10 tygodni

we wtorki od 3.10.2017r. do 5.12.2017r. na 8 godzinie lekcyjnej (14.20-15.05)

 


Pamiętny Wrzesień

20 września 2017r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający wydarzenia z września 1939 roku.(fotorelacja) 

 


Mamy pierwszy sukces sportowy

I miejsce Powiatowe Biegi Przełajowe


str: 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna »
 
szkoła podstawowa  mykanów  szkoła  przedszkole  gimnazjum